Full speed: Frode Tandberg hadde en optimal dag i Leivstein i dag. For aller første gang fikk miljøgruppa snø under hjulene.

Ga gass på vinterføret

For aller første gang kunne medlemmene av miljøgruppa teste seg med snø under hjulene.

Annonse

Anbefalt på Facebook

Annonse

Leivstein var kledd i hvitt i formiddag, uten at det la noen demper på idrettsgleden.

--Dette er utrolig gøy, jubler Frode Tandberg og viser frem triksene han har lært av ildsjel Ole Petter Stenseth og de andre i NMK Notodden. Dette var aller første gang Frode Tandberg og de andre i miljøgruppa fikk teste seg på vinterføre.

Stor aktivitet

NMK Notodden inviterte til en klubbdag i de flotte løypene i Leivstein i dag. To uker etter at klubben mottok Årets Inkluderingspris under Idrettsgallaen på Hamar, ville man feire seg selv, ved å by på vinterkjøring, pølsefest og idrettsprestasjoner på et høyt nivå.

Ikke enkelt

–Det er ikke bare enkelt å kjøre på dette føret. Dessuten får dekkene en voldsom påkjenning, forteller klubbleder Eivind Lid. Som har fått utallige gratulasjoner etter at klubben ble tildelt 100 000 kroner for sitt arbeid med å inkludere alle. Hva pengene skal brukes til er foreløpig usikkert, men Lid understreker at midlene skal spares til det rette prosjektet dukker opp.


 

 

Siste nytt