DRAMATISK: Situasjonen er dramatisk for Bratsbergbanen. NSB må ha et svar om framtida kjapt, men fylkespolitikerne må ha pengene på bordet fra regjeringen før de tør å inngå en avtale.
Toget kan være kjørt
Toget kan være kjørt når det gjelder videre drift av Bratsbergbanen.
Anbefalt på Facebook
Svaret fra samferdselsminister Liv Signe Navarsete og statssekretær Erik Lahnstein er ikke i hvert fall ikke bra nok for politikerne Erling Dahl (Frp), leder for utvalget for infrastruktur i fylkeskommunen, og fylkesordfører Gunn Marit Helgesen.
Stopper
Legges det ikke penger på bordet umiddelbart, tør ikke Dahl inngå noen nye avtaler med NSB om kjøring på banen etter 15. juni i år.
Ja, legges det ikke penger på bordet som sådan nå, ser det ut til at Bratsbergbanen likevel stopper i juni, sier Dahl til Telen.
Stoler du ikke på løfter fra en statsråd?
Nei, jeg stoler ikke på løfter. Jeg stoler bare på konkrete vedtak. Det har man lært seg, sier Erling Dahl.
Les også:Full forvirring om Bratsbergbanen
Må ha svar
NSB har sagt klart ifra om at de må ha et svar fra Telemark fylkeskommune om det blir kjøring på Bratsbergbanen etter 15. juni i år. Selskapet har tøyd tidsfristene, men nå omtales onsdag i neste uke som aller siste frist til å kunne være klar til å kjøre etter juni i år. Samferdselsministeren kjørte Bratsbergbanen i slutten av januar, og lovte i påhør av presse og flere ordførere at hun hadde skaffet 12 millioner kroner for å sikre driften fram til sommeren 2010.
Les også:12 millioner togkroner
I Stortinget, og til fylkeskommunen, svarer Navarsete nå at halvparten av disse pengene vil bli bevilget i revidert nasjonalbudsjett på forsommeren, og resten av summen over det ordinære statsbudsjettet for 2010 - med endelig stortingsbehandling i desember 2009.
Og med en slik politisk usikkerhet tør altså ikke fylkespolitikerne å inngå nye driftsavtaler med NSB nå. De er rett og slett usikre på om pengene kommer - og er redd for å bli sittende igjen med en svarteper i form av en regning på 12 millioner kroner - penger som fylkeskommunen ikke har. Fylkestinget har da også vedtatt at fylkeskommunen ikke har penger til å drive Bratsbergbanen for egen regning.
