Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Store muligheter for Notodden

<B>MULIGHETER:</B> Det var ingen krise at komposittfabrikken havnet på Kongsberg. Fra kommunens stås

MULIGHETER: Det var ingen krise at komposittfabrikken havnet på Kongsberg. Fra kommunens ståsted er det viktig at folk bosetter seg i Notodden. det er det som gir inntekter, sier næringsdirektør Åsmund Groven.


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Notodden tapte kampen om den store komposittfabrikken, men det er ingen krise. Den store veksten på Kongsberg gir store muligheter også for Notodden.

–Men vi må gjøre noe med vårt image på Kongsberg. Det dreier seg om å kommunisere at Notodden er et godt sted å bo og at vi faktisk er en kommune som har svært mye å by på. Det er en oppgave vi tar på alvor, og som vi vil sette i system framover høsten, sier næringsdirektør Åsmund Groven.

–Men hva gikk galt med komposittfabrikken?

–Det vet vi ikke sikkert. Vi ble kontaktet i forhold til dette prosjektet, og i første omgang var det snakk om et bygg på mellom 5 og 10.000 kvadratmeter. Men det vokste raskt til å bli snakk om 40.000 kvadratmeter og ei tomt på 100 mål. Det ble også kostnadsregnet fra KDAs side, til 386 millioner kroner. Dessuten vile de ikke bygge selv. Vi fikk et år på oss til å komme så langt at spaden kunne settes i jorda. Vi gjorde jobben med hensyn til regulering, og valgte som kjent Rossebu-om, rådet. Fordi vi ikke hadde andre alternativer i sentrum eller på Tuven. dessuten ville de ligge på østsiden av sentrum. Vi hadde nært samarbeid med Fylkesmannen, med veikontoret, med Innovasjon Norge og flere banker. Og ting ble gjort så raskt som loven tillater. Vi vet at vi kom svært godt ut økonomisk, og at vi også hadde resten på plass. Hvorfor vi tapte kampen i siste runde kan jeg ikke si med sikkerhet, men det var sterke krefter som jobbet or å få etableringen på Kongsberg. Og det kom jo også opp et nytt industriområde, en ny næringspark, på 180 mål ved Kongsgårdmoen.

Les mer i pdf eller papiravisa.

Publisert tirsdag 16. oktober 2007 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 16. oktober 2007 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Tøff mobil får grisebank

Se flere videoer

Snarveier

flåklypa Spilltester

Nye spilltester hver uke!

Snarvei lokalguiden Lokalguiden

Søk etter lokale firma.

Snarvei tvguiden TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Snarvei TelenTV TelenTV

Klikk deg inn på vår nett-tv portal.

Bildeserier

Søk i skattelistene
for 2008
September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              

+ Se alle oppføringer

Annonse