Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

-Somlet bort et blomstrende sentrum

<B>TØRRE:</B> Ikke engang fontene er det liv i, slår Tor André Ljosland fast.

TØRRE: Ikke engang fontene er det liv i, slår Tor André Ljosland fast.


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

–Ikke en blomst å se, konstaterer Tor André Ljosland (KrF) i gågata. Han hadde håpet de nærmere 40.000 tilreisende bluesgjestene skulle få se et blomstrende sentrum til jubileumsfestivalen.

–Jeg synes det er trist at Notodden kommune har somlet bort denne muligheten. Notodden i Sentrum sendte brev i juni og inviterte til et samarbeid for å få flotte blomsterkurver på lyktestolpene fra sentrumsbygg og ned til Willys Torv, men ingenting har skjedd. De har ikke engang fått svar. Det er for dårlig, sier lokalpolitikeren med klar adresse til den politiske ledelsen og administrasjonen i kommunen.

Samarbeid

Under bluesfestivalens idémyldring i mars for måter å markere jubileet på, var blomster et sentralt punkt for alle deltagerne. Byen vår skulle blomstre disse dagene i august var alle enige om. Etter Notodden i Sentrum sin inspirasjonstur til Porsgrunn et par måneder senere, så man hvordan det kunne gjøres. Der bugner det av blomster i alle regnbuens farger i Storgata, fordi det på hver lyktestolpe henger to kurver med blomster oppi.

Notoddens forretningsdrivere og gårdeiere grep ideen og tilbød seg å betale alle blomstene, hvis Notodden kommune investerte i blomsterkurvene. Det er rundt 20 lyktestolper på strekningen fra Sentrumsbygg til krysset ved Birkelandsgate. Hver selvvanningspotte med grønnlakkert oppheng koster 1.430 kroner får Telen opplyst på internettsiden hos leverandøren – altså en kostnad på 28.600 kroner hvis man velger én blomsterkurv på hver lyktestolpe og 57.200 kroner for to kurver på hver stolpe.

Sommerby?

–Det er bare synd. Om fire dager starter årets største begivenhet, og vi vil jo gjerne vise byen fra dens beste side, men det har vi dessverre ikke klart å få til – i år heller. Notodden får kjempereklame som landets varmeste by gang på gang, til tross for at været har vært dårlig i sommer, men når folk kommer hit bærer ikke sentrum mye preg av å være en sommerby, sier Tor André Ljosland.

Publisert mandag 30. juli 2007 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 30. juli 2007 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 21:00

Tøff mobil får grisebank

Se flere videoer

Snarveier

flåklypa Spilltester

Nye spilltester hver uke!

Snarvei lokalguiden Lokalguiden

Søk etter lokale firma.

Snarvei tvguiden TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Snarvei TelenTV TelenTV

Klikk deg inn på vår nett-tv portal.

Bildeserier

Søk i skattelistene
for 2008
September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              

+ Se alle oppføringer

Annonse