USIKKERT: Det er i øyeblikket usikkert om Notodden fortsatt har et hotell i sentrum etter at driverselskapet slo seg selv konkurs tidligere i dag.
Konkurs
Skogland Hotelldrift AS, som driver Norlandia Telemark Hotell i Notodden sentrum, ble slått konkurs i formiddag.
Anbefalt på Facebook
Konkursen ble åpnet etter at innehaveren Tollak Skogland selv meldte oppbud for skifteretten. Det fantes ikke midler igjen til å drive hotellet videre, bekrefter han overfor Telen.
De 11 ansatte holdt hotellet åpent i går formiddag. Men de var helt i det uvisse om hva som skjer videre, om hotellet stenger eller om driften føres videre for bostyret eller huseiers, Norlandia Eiendom AS, sin regning. I øyeblikket er det ikke avklart hva som videre skjer med hotelldriften.
Les også:
Bygger "nytt" hotell i sentrum
Ambisiøse hotellplaner