NY BYDEL: Slik ser eieren for seg deler av den nye bydelen i Notodden. Nå er planen i praksis sendt i retur.

-For dårlig arbeid

"Nye" Hydroparken blir forsinket. Notodden kommunes saksbehandler mener regelrett det er gjort altfor dårlig arbeid - og sender i praksis hele reguleringsplanen i retur.

Annonse

Anbefalt på Facebook

Annonse

Planen ble sendt inn til behandling i Notodden kommune ved årsskiftet. Planforslaget omfatter ikke hele Hydroparken, men beskriver hvordan det blant annet tenkes i alt 98 leiligheter, fordelt på to bygg, og med både 2-rommere, 3-rommere og 4-rommere, på den store parkeringsplassen, med veiløsninger og infrastruktur.

Dette planforslaget beskriver første del av en tenkt utbygging av hele området til en helt ny bydel for flere hundre millioner kroner. Men kommuneplanlegger Harald Sandvik i kommunen er ikke fornøyd:

Skuffet

-Vi er svært skuffet over at et så stort og kjent firma som Norconsult kan være bekjent av å levere fra seg et så dårlig gjennomarbeidet planforslag som dette, og med det legge et stort arbeid på oss med å gå gjennom forhold som Norconsult selv som fagkyndig skulle drøftet og rettet opp på eget initiativ for å komme fram til de beste løsninger for området som helhet, skriver han i et svarbrev - som samtidig er en avvisning av å behandle planen:

- Vi vil allerede nå signalisere at vi vil vurdere å innstille på avvisning av planen dersom ikke planområdet utvides i tråd med våre merknader og manglene rettes opp, skriver Sandvik.

Må vente

Det er Sigurd Rugsland hos velrenommerte og store Norconsult i Sandvika som har oversendt planforslaget til Notodden kommune. Selv kjenner han imidlertid ikke til denne saken.

-Og det er heller ingen her nå som kan svare for dette. Det får vente til over helgen, sier han til Telen.

Tilbakeviser

Oppdragsgiver, styreleder Ole Kristian Hole i Notodden Eiendomsdrift AS som forvalter investor Kjetil Holtas eierskap, tilbakeviser imidlertid sterkt at Norconsult etter hans syn har gjort en dårlig jobb i planforslaget.

- Dette er ikke et uttrykk for at de ikke har gjort den jobben de skal. Kommunens reaksjon på reguleringsplanen må være tufta på andre forhold enn Norconsults arbeid, sier han.

- Hvilke andre forhold?

- Det må vi finne ut av.

- Og hva gjør dere nå?

- Vi må jo bare forholde oss til det som kommer fra kommunen. Og legge opp vårt løp ut fra de påleggene vi får fra kommunen, sier Hole.

 

Siste nytt