BYSTRAND: –Alt er klart. Bybadestranda på Notodden med ny og fin sand er klart til bruk om 14 dager, lover Reidar Solberg og Håvard Bakka, de to hovedutvalgslederne som har ordnet opp.

Et morgenbad midt i bysentrum

Bystranda i Notodden var ingen aprilspøk. Om 14 dager står den klar til bruk.

Annonse

Anbefalt på Facebook

Annonse

Allerede om to uker vil det ligge en fristende flott ny badestrand, med fin og ny innbydende sand, her på Nesøya i bukta mot Kleivane. En perle av ei bybadestrand - med den seine kveldssola rett inn mot stranda til langt på kveld. Ei strand som kan få mange gjennomreisende til å stoppe i Notodden. Og også med en sommeråpen kiosk rett i nærheten.

Som politiske ledere for henholdsvis teknisk utvalg og utvalg for kultur og stedsutvikling har Håvard Bakka (Ap) og Reidar Folke Solberg (Sol) stukket sine hoder sammen, lagt en plan, funnet finansiering for inntil 150.000 kroner internt i teknisk sektor og i et samarbeid med grunneier Vannfronten. Og de har inngått avtale med entreprenør - som allerede er i gang.

–Saken er klar. Sandstranda er klar for bruk om 14 dager, om entreprenøren holder det som er avtalt, sier de to politikerne fornøyd. Som også er fornøyd med samarbeidet mellom de to politiske utvalgene - et samarbeid de gjerne vil fortsette - siden ansvarsområdene delvis griper inn i hverandre.

 

Siste nytt