Vil stoppe matlekkasjen: Morten Pladsen ønsker å stanse restaurantlekkasjen til Kongsberg, og satser dermed tøft på driften ved Hydranten i næringsparken. Satsingen medfører behov for arbeidskraft.
Pladsen skaffer flere ben å stå på
Restauranteier Morten Pladsen håper på fire nye ansatte frem mot neste sommer.
Stor innen catering: Morten Pladsen driver allerede Cafe Olea. Nylig overtok han også et firma på Kongsberg.
Anbefalt på Facebook
Han overtok driften av restauranten Hydraten i næringsparken i februar. I tillegg driver han Cafe Olea. Nå vil han utvide driften. Det betyr et økt behov for flere ansatte.
Fire nye ansatte
Morten overtok nylig cateringfirmaet «Det lille ekstra» med base på Kongsberg.
–Jeg kjøpte alt utstyret og fikk også med meg hele kunderegisteret, forteller Morten. Dermed har kokken fått enda flere ben å stå på. Det var også et av målene da han utvidet egen drift. Satsingen medfører en økning i antall ansatte, og jakten på kvalifisert arbeidskraft er allerede i gang.
–Jeg håper å ansette fire nye medarbeidere frem mot neste sommer, forteller den hardtsatsende restauranteieren. Han har i dag seks personer på lønningslista, men har et mål om ti i løpet av et snaut år.
Matlekkasje
Han legger ikke skjul på at målsettingen er å skape et gastronomisk møtested på Hydranten. Morten er kjent med at mange velger Kongsberg når de spiser ute. Fordi utvalget av restauranter er merkbar større på den andre siden av Meheia.
–Ja, og denne lekkasjen ønsker vi å stanse.
–Hvordan skal dere klare det?
–Ved å satse hardt på å lage god mat og presentere en flott service. Notodden trenger en skikkelig resraurant. påpeker han. Et av virkemidlene for å lykkes er allerede tatt i bruk. For kort tid siden ansatte Morten Dominique Deweer - en fransk kjøkkensjef med bred erfaring fra restaurantbransjen.
Ikke mye større
–Det betyr ikke nødvendigvis at vi skal vokse så voldsomt, men fokuset vårt er å bli bedre, sier han, som også ønsker å fokusere på byens næringsliv. Nå håper han å skape en banebrytende lunsjavtale med flere lokale bedrifter.
–Vi er helt i startfasen når det gjelder dette prosjektet, men planen er å levere lunsjretter til byens bedrifter - hver eneste dag. Slikt skaper samhold, og dersom et tilstrekkelig antall melder sin interesse, setter vi i gang, smiler restauranteieren.