ØNSKER DEG: Anlaug Landsverk, Gertie Aanjesen og Roger Heimdal håper flere i Notodden, Hjartdal og Sauherad har lyst til å bli med i dugnadsgjengen. Jubileumsfestivalen, som har blitt møtt med stort billettsalg, fører til behov for flere hender og flere smil i vertskapsrollen.

– Vi trenger din hjelp

Notodden Blues Festival selger mer billetter enn tidligere, forventer større besøk og trenger 100 flere frivillige. De har de ikke.

FESTIVAL: Inkluderende, lidenskapelig, litt gæær‘n, og raus, det er stikkord for dugnadsarbeiderne.

Anbefalt på Facebook

– Vi har de store arrangementene på Brygga. Når vi nå ser interessen og billettsalget, må vi regne med at det blir utrolig mye folk på disse arrangementene og da også senere i byen. Vi trenger flere hender og flere smil, sier Roger Heimdal.

Facebook-knapp kommer her

Flere lokale ønskes

Gertie Aanjesen er nestleder for de frivillige, Roger Heimdal har samme posisjon i markedsgruppa mens festivalkoordinator Anlaug Landsverk har en finger med i spillet på det meste.

Les også: Større trykk også på campen, Bluessalg så det lukter svidd ...

– Vi trenger frivillige til vakt- og sikkerhet, bar- og servering og veiledere for betalingssystemet Cachless, ber Anlaug Landsverk, som ber interesserte om å melde seg på sms, på internett via hjemmesida eller rett og slett ringe henne.

– Ring meg gjerne for en dugnadsdate, ler Landsverk.

LES OGSÅ: Spleiselag fra fagbevegelsen, Bluesstjerner får gatestubb, Lokalt i tidenes bluesfestival, Brødrene som ble festivalkonger, Utfordrer ZZ Top på skjeggfronten

– Vi håper flere lokale ser gleden i å bidra til at festivalen går bra, sier Gertie Aanjesen.

Vakt er vert

– Vi har hatt en opplæring i hva det handler om å være med som dugnadsarbeider. Det handler om å være vertskap enten man er vakt, serveringshjelp eller annet i regi av festivalen. Smilet skal aldri være langt unna. Vi skal gi publikum den gode opplevelsen, sier Roger Heimdal.

LES OGSÅ: Serverer fengselsblues på festivalen, - Blues gir mye bedre rus enn heroinHot Rod-folket inntar byen

– Og det å jobbe som frivillig gir en «familiefølelse». Du får nye venner og bekjentskap, du blir en del av en stab på 600 frivillige, sier Gertie Aanjesen, som anser det som viktig å få til løsninger som ikke sliter ut dugnadsarbeiderne fordi det er for få.

Lønn for strevet

– Du får ikke lønn, men et festivalpass om du tar to vakter og jobber mer enn 16 timer. Tar du en vakt, får du en billett. Du får T-skjorte, du får matbonger på våre serveringssteder og du kan få en attest på at du har arbeidet som frivillig. Som tidligere ansatt i bemanningsbyrået Adecco vet jeg at enkelte arbeidsgivere faktisk ser på dette fordi det forteller noe om dine holdninger, poengterer Anlaug Landsverk, og legger til at det også gir en gevinst i det å lære seg å håndtere mennesker og jobbe i team.

LES OGSÅ: Kenny Wayne Shepherd åpner festen, Nye artister klar for festivalen, Jubileumslørdagen komplett, ZZ Top til Notodden Bluesfestival, Gjensyn med The Fabulous, Paul Rodgers topper bluesfestivalen

Søndagsfest og blåtur

– Dessuten kan vi friste med søndagsfest på festivalens siste dag. Da kommer vi sammen, hygger oss, spiser og alltid får vi en musikalsk opplevelse. Dette arrangementet er forbeholdt de som har skapt festivalen, nemlig dugnadsarbeiderne, sier Roger Heimdal – som håper at 100 nye og motiverte dugnadsarbeidere melder seg.  

Prøv Telen og Notodden Blues Festivals jubileumsquiz!