TelenKultur
–Men det kan hende det kommer noen etterslengere også. Det er plass, forsikrer Øystein Ytterbø, lederen i Notodden Bluesklubb som tok initiativet til den store banddugnaden for jordskjelvofrene.
Kommer
Og musikalsk så borger det for en lokal kjempeaften denne torsdagen – da musikerne drar i gang allerede klokka 19.00 på kvelden. Veteranene i Notodden Bluesband har takket ja til å stille opp. Snart plateklare Terry Lehns stiller opp – bare få dager før deres egen releasekonsert i kinoen for "Far away from home".
Gransherad-baserte "Rose Hill" har meldt sin ankomst med countrytoner. Og Runar Boyesen stiller opp, sammen med sine gode venner Trond Ytterbø og Morten Omlid.
De yngste i dette feltet blir "Spot" – 15-åringene fra Notodden som har spilt på gata under de siste to åras bluesfestivaler, tjent sine gode kroner der – og som nå er blitt et ordentlig band som har hatt sine første spillejobber lokalt med god gammel rocknroll. "Spot" består av Jens Fjelle, Sondre Gautefald, Hogne Tørre og Tony Portås Moen.
Og selvsagt skal også initiativtaker Øystein Ytterbø på scenen. Denne gangen med bandkamerat Kristian Berg i et nytt bandprosjekt, "Sons of the house", med bass og trommer og musikalske inspirasjoner fra blant andre White Stripes og Meg & Jack White.
Krise
Det hele skal altså foregå i Arnokjelleren. Alle stiller gratis – og alle pengene går til Haiti, kanalisert gjennom Røde Kors.
–Vi gjør dette for å hjelpe et land og et folk som er inne i en vanvittig krise. Vi som musikere kan bidra med det vi har å bidra med. Bluesklubben og Arno lå tilgjengelig, og vi hadde muligheten til å få en konsert på beina rimelig kjapt. For det er en vanvittig katastrofe der på Haiti. Et helt folk trenger hjelp. Og har vi mulighet til å hjelpe, bør jo alle bruke den muligheten, sier Ytterbø.
Billetter til konserten får du bare kjøpt i døra, ikke i forsalg.
Publisert tirsdag 26. januar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 26. januar 2010 kl. 10:46.
Ronja Røverdatter
(16 bilder)
Folkemusikkpub med trioen STY
(14 bilder)
Terry Lehns releasekonsert
(16 bilder)
Dans og moro på Meaksmoen barnehage
(15 bilder)
Føremeldinger
Sjekk skiføret!
Lokalguiden
Søk etter lokale firma.
TV Guiden
Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.
TelenTV
Klikk deg inn på vår nett-tv portal.
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 10 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 11 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 12 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 13 | 29 | 30 | 31 | ||||
| 14 |
| 13.03 - 14.03 | "Rory Night Notodden" | |
| 3sat: | 13:15 | Zapp |
|---|---|---|
| P2: | 16:03 | Kulturnytt |
| P2: | 17:03 | Verdt å lese |
| 3sat: | 17:15 | Kunst & Krempel: Familienschätze entdecken |
| SVT HD: | 19:00 | Kulturnyheterna |
Jethro Tull til Gvarv
Med de britiske folkrocklegendene Jethro Tull øverst på plakaten ligger det an til tidenes Kartfestival på Gvarv i august i år.
Vil stoppe film med rettssak
Mange skuespillere i filmen "Sebastians Verden" har ikke fått lønn. Nå går forbundet til rettssak mot regissør Knut Møller-Lien.
Kompromissløs spillmaskin
Heftig kompaktmaskin for gamere som liker stæsj.