Remember Rory, tysk tributeband

Roryfeber på Notodden

Hvordan kan en ukjent tysk trio selge ut Arno tre måneder før konserten?

Annonse

Anbefalt på Facebook

Annonse

Svaret ligger i dyp og ekte kjærlighet til den legendariske bluesrockartisten Rory Gallagher (1948-1995). Den irske artisten hadde en stor fanskare, og de har på ingen måte gitt seg selv om hovedpersonen selv for lengst har forlatt dem. De finnes over hele verden, også i Heddal, bedre kjent som "The Norwegian Gang", med John Smedsrud som en sentral "gjengleder":

– Vi er en gjeng fra Heddal og Tinn som siden 2004 har reist til Ballyshannon i Irland på den årlige Rory Gallagher Tribute Festivalen. Til sammen har ca. 30 personer fra Notodden og Tinn tatt turen bort dit, sier Smedsrud.

Tysk band

– Det tyske tributebandet "Remember-Rory" har spilt hvert år i Ballyshannon siden 2004 og Leiv Ryen og jeg kan nok kanskje takke kona mi Hilde for at kontakten med Remember Rory er blitt som den har blitt. Det var hun som først traff bassist Stefan Kugler i en hamburgerkø etter konserten i 2004. Det var starten på et vennskap som nå har endt opp med at den tyske trioen kommer til Notodden og vi kan arrangere vår egen "Rory Night Notodden" på Arno den 14. mars, sier Smedsrud.

 

Siste nytt