Trollbinder: Valkyrien Allstars, her i aksjon på Telemarkfestivalen, er kjent for å skape liv på scena.

Kanalen med store navn

Viser ved Kanalen frister med mange kjente artister i år. Åge Aleksandersen kommer, og det blir gjensyn med deLillos.

Annonse

Anbefalt på Facebook

Annonse

Daglig leder Kristian W. Rantala kan fornøyd konstatere at Åge Aleksandersen og Sambandet kommer tilbake for å fullføre jobben på Strengen brygge, etter at fjorårets konsert måttet avlyses.

Nytt materiale

–Åge har rukket å innarbeide nytt, kritikerrost materiale som kan veie opp for forsinkelsen. I april kom et nytt album som byr på mer allsang og glede, og vi er glade for å få oppleve ham på vår idylliske sommerscene på Strengen 17. juni, sier Rantala.

Etter kun ett års opphold, med innspilling i det legendariske Beatles-studioet i Abbey Road, er deLillos tilbake ved Viser ved Kanalen med ny giv, nytt materiale. De spiller både i Skien 17. juni og i Tokke kraftstasjon på Dalen 18. juni.

Energisk musikk

Viser ved Kanalen synes det er en passende anledning å vise fram Steinar Albrigtsen og Monica Nordli på Kviteseid brygge 17. juni. Tuva og gutta i Valkyrien Allstars har trollbundet og laget liv i hele Norge med sin blanding av felespill og tekster fra folkemusikken med framførelse og innlevelse fra rocken. 18. juni spiller de på Lunde Sluseamfi.

Der blir det også konsert med Ida Jenshus, med country som drar innom alt fra rock til viser. Lunde Sluseamfi er også arena for Ila Auto. Bandet har spilt bluegrass for mang en telemarkssjel. De spiller også søndag 19. juni.