Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Imponerende UKM

<B>IMPONERENDE DANS:</B> Dansegruppa Outlaws DC gikk videre til fylkesfinalen - det klarte de også i

IMPONERENDE DANS: Dansegruppa Outlaws DC gikk videre til fylkesfinalen - det klarte de også i fjor.


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

<B>TRYLLING: </B>Det var to tryllekunstnere med i årets UKM, her representer ved Mogeno som fikk hje

TRYLLING: Det var to tryllekunstnere med i årets UKM, her representer ved Mogeno som fikk hjelp av "assistent" ordfører Lise Wiik til et av sine triks.

<B>HEFTIG ROCK:</B> Det ble servert mye heftig rock av dyktige unge musikere. Her representert ved S

HEFTIG ROCK: Det ble servert mye heftig rock av dyktige unge musikere. Her representert ved Strange Fruit, som gikk videre til fylkesfinalen.

<B>INTENS ROCK: </B>Bandene Deuce og Sport - med noen felles bandmedlemmer, leverte en solid avdelin

INTENS ROCK: Bandene Deuce og Sport - med noen felles bandmedlemmer, leverte en solid avdeling med rock av det tunge slaget.

<B>FLOTT BILLEDKUNST: </B>Lisbeth Pedersen stilte med noen av sine flotte bilder, og gikk videre til

FLOTT BILLEDKUNST: Lisbeth Pedersen stilte med noen av sine flotte bilder, og gikk videre til fylkesfinalen.

<B>HIP HOP: </B>Caroline Andrea Aasland imponerte med sin egenkomponerte hip hop-dans.

HIP HOP: Caroline Andrea Aasland imponerte med sin egenkomponerte hip hop-dans.

Lørdag gikk årets kulturmønstring for ungdom av stabelen i Notodden teater. Det ble en festforestilling.

Hip hop, blues, heftig rock, opplesing, bildende kunst, dansegruppe, tryllekunstnere - det var et bredt spekter av ungdomskultur som ble presentert under årets UKM på Notodden.

Koste seg

Ungdommene som var i sving på scenen så ut til å stortrives. Flere av dem hadde nærmest profesjonell kontakt med publikum. Publikum ga hele tiden entusiastisk respons på det de fikk servert, så alt tydet på at både sal og scene hadde en flott kveld.

Til fylkesfinalen

Mønstringen i Notodden teater var også uttak til fylkesfinalen i Gullbring kulturanlegg 24. og 25. april. I salen på Notodden satt juryen, som besto av Susanne Herfoss, Trond Ytterbø, Jeremy Berget, Arnved Lund og Maria Tresland. De hadde ingen enkel oppgave. De måtte plukke ut sceneinnslag begrenset til 20 minutter og i alt fire bilder.

De som fikk den hyggelige beskjeden på Tarantella under nachspielet etter mønstringen var, Martin Kåsa og Espen Notodden som framførte sin egenproduserte blueslåt "Spitting me out again", bandet Strange Fruit med Martin Gowland, Håkon Høiberg og Lasse Gjestrud, tryllekunstneren Mats Svalebjørg og dansegruppa Outlaws DC med Lars Erik Kasin, Simen Haave, Lisbeth Pedersen, Ina Synnøve Aasen, Anne Kari Solberg, Gerd Cecilie Simones og Linn-Evy Hamsdokka.

Billedkunstnerne som ble tatt ut var Lisbeth Pedersen med sine bilder "Tapt barndom" og "Ensom", og Tonje Pettersen med bildene "Stalking night" og "Oppe i høyden".


 


 


 


 


 

Publisert tirsdag 09. mars 2010 kl. 13:56.
Sist oppdatert tirsdag 09. mars 2010 kl. 13:56.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 21:00

Snarveier

flåklypa Spilltester

Nye spilltester hver uke!

Snarvei lokalguiden Lokalguiden

Søk etter lokale firma.

Snarvei tvguiden TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Snarvei TelenTV TelenTV

Klikk deg inn på vår nett-tv portal.

September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              

+ Se alle oppføringer

Kultur på tv/radio

NRK Alltid nyheter: 07:25 Morgenkåseriet
P2: 08:05 Kulturnytt
3sat: 09:05 Kulturzeit
P3: 10:02 Filmpolitiet
DR1: 10:30 Vores verdensarv: Ilulissat Isfjord

» Gå til TV Guiden

Filmtrailer: Trollmannens læregutt

Se flere videoer

Ørkenkjøtt Til litteraturfestival

Mange fra Notodden står på programmet når store Oslo Litteraturfestival dras i gang om to uker. Kai Andersen Tlf. 932 34 216 – kai.andersen@telen.no

+ Flere musikknyheter

forsberg Forsberg gjenvalgt

Kunstnerisk leder i Notodden Blues Festival, Jostein Forsberg, er gjenvalgt for en ny treårsperiode i den amerikanske organisasjonen Blues Foundation.

+ Flere bluesnyheter

Kane & Lynch Rå vinkel i forbedret Kane & Lynch

Resultatet er like trivelig som en hyrdestund mellom SAW og Blair Witch Project.

+ Flere spillnyheter

Annonse